26 Ağustos 2022

BURS BAŞVURUSU

2022 – 2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
BURS VERİLECEK ÖĞRENCİLERDEN İSTENEN ŞARTLAR
2022– 2023 Eğitim-Öğretim döneminde orta öğretim öğrencisine 500 TL, devlet üniversitesi ve vakıf üniversiteleri %100 burslu örgün öğretim öğrencisine ise 1000 TL burs verilecektir. Vakıf Üniversitelerinde %75 ve aşağı burslu kazananlar, burs oranı kadar kurumumuzdan burs alacaklardır (%75 burslu kazandıysa, 1000x0,75=750 TL). Burs verilebilmesi için aşağıdaki şartlara sahip olmak gerekmektedir. Burslar aşağıda belirtilen Şartları taşıyan öğrencilere verilmektedir.
2022-2023 Eğitim Öğretim yılında kurumumuzdan burs alacaklar ekte sunulan talep formunu doldurup ıslak imzalı olarak çektikleri belge fotoğraflarını, e devletten, kurumlardan aldıkları belge ve kendilerine ait bilgileri 0 531 651 99 73 (Hektar Mühendislik Muhasebe Servisi) whatsapp üzerinden 31 AĞUSTOS 2022 ÇARŞAMBA gününe kadar göndermeleri gerekmektedir.
Burs Şartları:
1. Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak, 2 veya daha fazla kurumdan burs almamak.
2. Faal olarak okulda örgün eğitim içinde ortaöğretim veya üniversite öğrencisi olarak devam ediyor olmak.
3. Özel ortaöğretim veya özel üniversite özel öğrenci statüsünde olmamak (Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır).
4. Okulda kayıtlı olduğu süre içinde aylık asgari ücret ve üzeri düzenli ücret ödemesinin yapıldığı işte çalışmamak.
5. Burs başvurusu için aranan başarı kriterlerine sahip olmak. Başarı kriterlerine aşağıdaki gibi bakılacaktır.

a. Lisans öğrencileri: 4 üzerinden en az 2,5 veya 100 üzerinden en az 65 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır. İlk Dönem Puan Ortalaması Düşenin Ve Devamsızlık Yapanın Bursu Kontrol Sonrası 2. Dönem Kesilir.
Gerekli Belgeler: Okuduğu sınıfa kadar yer alan transkripsiyon (Not Çizelgesi) çizelgesi, E DEVLET üzerinden alınmış Öğrenci Belgesi, Aile Nüfus Kayıt Örneği, Adli Sicil Olmadığına Dair Evrak Ve Adres Beyanı, VAKIFBANK açılmış IBAN Sahibi ve Nosu, Telefon Ve E-Mail Adres Bilgisi.
Yeni bölüm kazananlar, kuruma yerleştirildiği belge ve kayıt belgesi sunacaklardır.
b. Ortaöğretim öğrencileri: 5 üzerinden en az 3 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.
Gerekli Belgeler: Okuduğu sınıfa kadar yer alan Not Çizelgesi veya 2021-2022 Eğitim öğretim yılı 2. Dönem Takdir, Teşekkür Belgesi ve Dönem Karnesi, E DEVLET üzerinden alınmış Öğrenci Belgesi, AİLE üyelerini gösterir Nüfus Kayıt Örneği, Adli Sicil olmadığına dair evrak ve Adres Beyanı, VAKIFBANK açılmış IBAN Sahibi ve Nosu, Telefon Ve E-Mail Adres Bilgisi (Ortaöğretimden mezun olmuş, üniversite hazırlık sürecindeki öğrenciler burs programından yararlanamazlar)